Zmiany wprowadzone

$h=Stojaki stanęły przy bielańskim ratuszu
$k=efekty_interwencji, stojaki, bielany
$a=Marcin Jackowski
$d=2018.01.03
$z=0
$o=
$b=

rowerem_do_ratusza_bielan_0001.jpg
Oczekiwanie na wygodne stojaki rowerowe pod bielańskim ratuszem trwało na tyle długo, że zdążyłem poświęcić mu dwa artykuły (pod koniec roku 2014 [[ratusz_bielan-14c]] i 2015 [[ratusz_bielan-15c]]). W końcu się pojawiły, w kwietniu 2017 r., co warto odnotować podsumowując miniony rok.

#ZDM wsparł rowerzystów

rowerem_do_ratusza_bielan_501.jpg
Nowe stojaki to zasługa Zarządu Dróg Miejskich – dziękujemy w imieniu interesantów bielańskiego ratusza. Rowery stojące na widoku będą znacznie bezpieczniejsze niż pod wiatą wykonaną przez urząd dzielnicy bez konsultacji z kimkolwiek [[ratusz_bielan-10b]], gdzie skradziono rower jednej z radnych.

rowerem_do_ratusza_bielan_2017.jpg
Warto odnotować, że część cyklistów nadal woli parkować ,,po staremu”. Jak widać, nawet kilkanaście metrów różnicy odległości ma znaczenie i warto brać to pod uwagę nie tylko wybierając lokalizację stojaków,...

rowerem_do_ratusza_bielan_507.jpg
... ale i projektując budynki użyteczności publicznej. W tym przypadku architekt już na powitanie zafundował użytkownikom dokuczliwą barierę w postaci schodów. Takie zagospodarowanie placu przed ratuszem utrudnia obecnie optymalną lokalizację stojaków.

rowerem_do_ratusza_bielan_506.jpg
Braki parkingowe dało się odczuć szczególnie dotkliwie przy wejściu do sali widowiskowej. Właściciel tego roweru poradził sobie dzięki bardzo długiemu łańcuchowi.

rowerem_do_ratusza_bielan_504.jpg
ZDM zadziałał także w tym miejscu. Choć także tu odległość od stojaka do wejścia można było skrócić o kilkanaście metrów. Czy zapomniano, że stołeczne Standardy rowerowe w punkcie 10.1.4 zalecają lokalizowanie parkingów rowerowych <i>w taki sposób, aby odległość pokonywana pieszo od parkingu do celu podróży była jak najmniejsza.</i>?

#Zarząd Bielan wsparł motocyklistów

Jednak opisane wyżej stojaki to nie wszystko, co zmieniło się w minionym roku przed bielańskim ratuszem.

rowerem_do_ratusza_bielan_505.jpg
Zarządy dzielnicy dwóch ostatnich kadencji idąc w ślady poprzedników [[ratusz_bielan_bdik-08]] nie wykazały zainteresowania lepszym parkowaniem rowerów przy swojej siedzibie. Dla odmiany &#8211; zatroszczyły się o parkowanie motocykli. Dalej w osi stojaków warta odnotowania na plus samoobsługowa stacja naprawy rowerów.

rowerem_do_ratusza_bielan_502.jpg
Ustawiono dla motocyklistów dwie metalowe szafki ze stali nierdzewnej. W obu można schować kask, w większej także powiesić kurtkę. Jak urzędnicy motywują te prezenty? Przytoczmy fragmenty <a href="http://tustolica.pl/bielany-stawiaja-na-motocykle-nowy-nietypowy-parking_75380">tekstu z portalu TuStolica.pl</a>.

,,<i>- Zależało nam, by osoby pozostawiające swoje motocykle miały miejsce do przechowania swoich rzeczy takich jak np. kask - powiedział wiceburmistrz Artur Wołczacki. - Właśnie dlatego przy miejscach postojowych stanęły zamykane skrzynki. Jestem przekonany, że poprawi to komfort mieszkańców przybywających do urzędu na swoich jednośladach. </i>

<i>Ze względu na poważne zanieczyszczenie środowiska oficjalna strategia transportowa Warszawy zakłada, że powinniśmy stawiać na transport publiczny i ekologiczny. W dokumencie nie ma słowa o motocyklach, ale nie mają one przecież nic wspólnego z ekologią ani transportem zbiorowym. Okazuje się, że na tym niewielkim - w skali budżetu Bielan - wydatku, jakim była budowa parkingu motocyklowego, skorzystać mieli także... kierowcy samochodów osobowych. </i>

<i>- Zyskaliśmy dwa dodatkowe miejsca parkingowe, dzięki czemu motocykle nie będą zajmowały pełnowymiarowych miejsc dla samochodów na parkingu od ul. Staffa, z którego korzystają mieszkańcy przyjeżdżający załatwić swoje sprawy w naszym ratuszu - wyjaśnia Małgorzata Kink, rzeczniczka urzędu dzielnicy. </i>

<i>Budowa parkingu na dwa motocykle kosztowała prawie 10 tys. zł.</i>''

#Zobacz też

O parkowaniu rowerów przy targowisku Wolumen [[stojaki_wolumen-179]] i bielańskich bibliotekach
[[rowerem_do_biblioteki-178]]


Zmiany oczekujace na akceptacje

Brak zmian.