Artykuły: 1-20 | 21-40 | 41-55

Koncepcja rowerowa dla Ursusa

Koncepcja sieci tras rowerowych dla dzielnicy Ursus wykonana została na zlecenie Urzędu Dzielnicy przez stowarzyszenie Zielone Mazowsze w 2005 r. Opracowana została koncepcja przebiegu tras rowerowych, koncepcja rozmieszczenia parkingów... »

2018.02.12: O rowerowy ruch dwukierunkowy od razu

Władze Warszawy wiele razy pokazywały, że nie sztuką jest zrobienie czegoś raz a dobrze - lepiej jest coś zrobić tak, by móc to później dalej poprawiać. Przykładem mogą być choćby sukcesywne zmiany organizacji ruchu na tych samych ulicach... »

2017.11.23: Uwagi do projektu obsługi zabudowy rejonu ul. Posag 7 Panien

Do Biura Polityki Mobilności i Transportu. Nawiązując do projektu obsługi komunikacyjnej zabudowy rejonu ul. Posag 7 Panien, zgłaszam następujące uwagi i wnioski: 1. Projekt jest niezgodny z miejscowym planem zagospodarowania terenów w... »

2017.06.13: Projekty do budżetu partycypacyjnego na rok 2018 - Ursus

494 - Usprawnienie ruchu rowerowego w Dzielnicy Ursus Projekt będzie polegał na przywróceniu dwukierunkowego ruchu rowerowego na ulicy Drzymały. 882 - Poprawa bezpieczeństwa drogowego w okolicach ulicy Skoroszewskiej Poprawa... »

2016.05.21: Projekty do budżetu partycypacyjnego na rok 2017 - Ursus

2. Usprawnienie ruchu rowerowego (Ursus Północny) Projekt ma na celu uzupełnienie brakujących elementów sieci rowerowej w Ursusie. Będzie polegał na wyznaczeniu pasów, przejazdów i dróg dla rowerów. 1. Usprawnienie ruchu rowerowego (Ursus... »

2016.02.06: Dwa razy więcej ulic z kontraruchem

Czas na sporą aktualizację jednego z wskaźników rowerowego skoku cywilizacyjnego - odsetka ulic jednokierunkowych z kontraruchem rowerowym. W ciągu ostatnich czterech miesięcy liczba ulic jednokierunkowych, na których legalny jest ruch... »

2015.06.04: Projekty do budżetu partycypacyjnego na rok 2016 - Ursus

2. Usprawnienie ruchu rowerowego w Dzielnicy Ursus Usprawnienie ruchu rowerowego w Dzielnicy Ursus poprzez zastosowanie tanich i bezpiecznych rozwiązań: - wyznaczenie pasów rowerowych na jezdniach; - budowa brakujących łączników dróg... »

2014.11.12: Uwagi do projektów 5 odcinków dróg dla rowerów

Biuro Pełnomocnika przygotowuje pakiet pięciu uzupełnień sieci dróg dla rowerów w Śródmieściu oraz na Ursusie, Mokotowie i Bemowie. Uwagi do projektów, w tym zebrane przez nasze forum internetowe, przekazaliśmy w zeszłym tygodniu do... »

2014.06.30: Opinie do projektów Warszawskiej i Wybrzeża Helskiego

Do: Inżynier Ruchu, Biuro Drogownictwa i Komunikacji. Do wiadomości: Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej. Opinie przesłane 2014.06.27. W nawiązaniu do spotkania 16 czerwca 2014 r. w Biurze Drogownictwa i... »

2014.02.22: Rowerem po Ursusie

Również w dzielnicy Ursus cykliści złożyli wniosek do budżetu partycypacyjnego. Kompleksowy projekt obejmuje wyznaczenie pasów ruchu dla rowerów na 7 ulicach i zalegalizowanie dwukierunkowego ruchu rowerów na 23 odcinkach ulic... »

2014.01.08: Przedłużenie Gierdziejewskiego

Nowo powstałe przedłużenie ulicy Gierdziejewskiego z wiaduktem nad torami linii kolejowej do Poznania połączyło Ursus z ul. Połczyńską. Zapraszamy na fotorelację! Zaczynam od skrzyżowania ul. Gierdziejewskiego z ul. Posag 7 Panien i... »

2013.10.18: Infrastruktura piesza i rowerowa na Nowolazurowej - cz. 2

Ciąg dalszy relacji z otwartej w ostatnich dniach Trasy Nowolazurowej. W poprzedniej części odcinek od Ryżowej do Traktorzystów , dzisiaj rejon ul. Szamoty i przystanku kolejowego Ursus Północny. Nowolazurowa przez kilkaset metrów jest... »

2013.10.17: Infrastruktura piesza i rowerowa na Nowolazurowej - cz. 1

W przedreferendalnym szale, na dwie godziny przed ciszą wyborczą, oddana została do użytku Trasa Nowolazurowa od Al. Jerozolimskich do Chrościckiego. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych tak się śpieszył, że nie zdążył odpalić... »

2011.06.04: Opinia nt. Obszaru Ograniczonego Użytkowania dla lotniska, ale nie tylko…

Ministerstwo Środowiska (dalej MŚ) stoi na stanowisku, że ponieważ WIOŚ nie jest w stanie kontrolować poziomu dzienno-wieczorno-nocnego uśrednianego na cały rok (nawet nie wiadomo czy na rok kalendarzowy od 1 stycznia do 31 grudnia, czy na... »

2011.03.24: Opinie do projektów Powstańców Śl., Prystora, Wojciechowskiego i Powsin-Zamość

Do: Biuro Drogownictwa i Komunikacji, Inżynier Ruchu m.st. Warszawy. Warszawa, 2011.03.14. Dotyczy: Projektu trasy tramwajowej na ulicy Powstańców Śląskich wykonywanego przez Siblej. Stowarzyszenie Zielone Mazowsze opiniuje projekt... »

2010.12.25: Relacja ze spotkania w sprawie hałasu lotniczego

W dniu 15 grudnia 2010 r. w siedzibie Zielonego Mazowsza wygłoszony został referat, którego tematem był hałas lotniczy, jego skutki zdrowotne i aspekty prawne. W parogodzinnym spotkaniu uczestniczyli członkowie Zielonego Mazowsza oraz... »

2010.12.09: Zaproszenie na dyskusję o hałasie lotniczym

Zapraszamy na referat i dyskusję: Hałas lotniczy, jego skutki zdrowotne i aspekty prawne. Autorami i prowadzącymi spotkanie będą: dr inż. Witold Jaszczuk z Politechniki Warszawskiej oraz dr Marek Dul – z Zielonego Mazowsza. Spotkanie... »

2010.11.21: Efekt zmian procedur lotniczych z końcem 2009 r.

Tak już się składa, że często zamierzenia rozmijają się z rzeczywistością. Zwolennicy spiskowych teorii powiedzieliby, że przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, że chodzi wyłącznie o deklarowane zamierzenia… Jednym ze wskazanych w... »

2010.10.29: Hałas nad Obszarem Ograniczonego Użytkowania

Niedawno napisaliśmy, że właśnie trwa rozbudowa warszawskiego lotniska (kolejna po wybudowaniu Terminala II), z którą nie musi się wiązać zmiana (rozszerzenie zasięgu) obszaru ograniczonego użytkowania . Przynajmniej nie przewiduje takiej... »

2010.08.02: Opinie do projektów bulwarów wiślanych, ul. Tysiąclecia i drogi wzdłuż POW

Biuro Drogownictwa i Komunikacji, Sekcja Transportu Rowerowego. Dotyczy: Projektu zagospodarowania lewego bulwaru Wisły na odcinku od ul. Tamka do ul. Boleść wykonywanego przez RS AK. Stowarzyszenie Zielone Mazowsze zgłasza następujące... »

Artykuły: 1-20 | 21-40 | 41-55 | Dodaj nowy